foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SKLEP

SKLEP

Optymalna powierzchnia domu dla 4 osobowej  rodziny?
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
Wszystkie głosy:
Pierwszy głos:
Ostatni głos:
170396
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Miesiąc
Wszystkich
151
83
411
168955
2277
170396

Your IP: 54.85.57.0
2021-01-21 18:45

rodzinaDecyzja o takim wyborze często przynosi skutki w całym naszym życiu. Przed jej podjęciem warto starannie rozważyć wszystkie argumenty. Budowa domu nie jest łatwym zadaniem, ale wbrew obiegowej opinii nie stanowi większego wyzwania dla rodzinnego budżetu niż zakup mieszkania. Budowa domu typu skandynawskiego oznacza wręcz wymierne oszczędności na etapie produkcji obiektu jak również znacznie niższe koszty eksploatacji z tytułu np. zużycia energii cieplnej. Żaden inny rodzaj budownictwa nie oferuje w tym zakresie konkurencyjnych warunków.

Zakup działki budowlanej to spory wydatek i ważna życiowa decyzja. Przed jej podjęciem warto upewnić się, że oferowany przez sprzedającego teren rzeczywiście posiada właściwości działki budowlanej a nie np. działki rolnej. W tym celu należy zwrócić się do lokalnego Urzędu Gminy o wydanie dokumentu „warunków zabudowy i zagospodarowania terenu” dla przedmiotowej działki wraz z jej numerem ewidencyjnym. Nie ma znaczenia, iż nie jesteśmy jeszcze właścicielami gruntu. Obowiązkiem Urzędu jest wydanie „warunków zabudowy” każdemu wnioskodawcy. To jedyny skuteczny sposób by nie stać się ofiarą oszustwa. Metody najczęściej stosowane przez nieuczciwych sprzedających to sprzedaż terenów rolnych opisanych w przedstawianej dokumentacji jako budowlane. Uwiarygodnieniem oszustwa jest niekiedy prawomocna decyzja o pozwoleniu na budowę dla części zbywanych gruntów. Przy zakupie działki warto zwrócić uwagę na takie zagadnienia jak zorientowanie przyszłego budynku wobec światła słonecznego , dostępność mediów, planowane inwestycje przemysłowe w najbliższym otoczeniu.

Sign in with Google+ Sign in with Google Sign in with LinkedIn Call me on Skype Sign in with Yahoo Follow me on Tumblr Sign in with Gmail Post on Blogger Upload to Flickr Sign in with Del.icio.us Digg this Share on Reddit

Witryna www.domybarlinek.pl wykorzystuje cookies w celu poprawnej realizacji dostarczanych usług i informacji oraz w celach gromadzenia anonimowych informacji statystycznych.